Ono se není co divit. Když se podíváte na ceny vstupného na veřejnou plovárnu, pokusí se o vás spíše mrákoty, než aby na vás dýchal duch svěžesti. A to se nepočítá, co se ještě utratí peněz tam! Nu, takové koupání pro celou rodinku se vším všudy asi za tisícovku nepořídíte. Nehledě na ztracený čas cestou sem a domů. A za ni nutno počítat další výdaje. Takže tak. Proto je skutečně lepší mít bazén přímo u domu. Hlavně proto, že si můžete na jedné straně hovět na lehátku a na druhé straně mohou řádit děti. A taky zde můžete v klidu plavat, což někdy na koupališti moc nejde, když je tam hlava na hlavě.
Jedině o teplotě vody tam nejsou spory, protože je většinou někde napsaná. Zda je údaj správný či nikoli není vůbec důležité. Hlavně že tam něco je. A když se budete přít doma, je to spíše takový lehký spor vedený spíše z legrace. Ostatně, není problém si pořídit teploměr do bazénu a máte klid. Bohužel, je to spíše jen takový ukazatel, jaká voda opravdu je. Stejně bude někdo tvrdit, že je moc teplá a druhý že je moc studená. Je to otázka pocitu. Ovšem také momentálního stavu teploty pokožky, takže se voda může zdát naprosto jiná než jindy. Jistě jste slyšeli, že je voda za deště teplejší než běžně.
Skutečně se domníváte, že se deštěm ohřeje? Kdepak, teplota je pořád stejná, maximálně plus mínus půl stupně. Jenže déšť naši pokožku ochladí, a proto po hupnutí do vody se tato zdá teplejší než kdy jindy. A v dešti je koupání kupodivu příjemná záležitost, pokud tedy ovšem nepadají metrákové kroupy. Pokud jste si teploměr již pořídili, můžete potvrdit, že takové teplotní výkyvy zase ve vodě nejsou, aby to naše tělo poznalo. To pouze reaguje na současnou situaci a hlásí to tak našemu mozku. A ten není teploměr, nepozná přesnou teplotu. Jistě se také těšíte na léto a pokud ještě teploměr nemáte, kupte si jej.