S televizí i na internet

Možná se vám zdá, že televize je tu s námi od nepaměti a máte takřka pravdu. Poprvé spatřila světlo světa v roce 1926 ve Velké Británii. Pokud si však myslíte, že se ihned začala její masový výroba, pak se šeredně pletete. Ve třicátých ani čtyřicátých letech se v domácnostech tento přístroj příliš neusadil. Jednak jeho výroba byla poměrně drahá, čímž logicky byla vysoká i cena televize, druhak se prakticky nic nevysílalo. Lidé proto stále dávali přednost klasické filmové zábavě v kinech. Výrazný pokrok nastal v na západě v padesátých a u nás v šedesátých letech minulého století, kdy se televizní přijímač začal zabydlovat ve větší míře i v českých domovech.
tv fantazie

Dnešní doba

V současnosti samozřejmě televizní přijímač vypadá a v mnoha věcech funguje naprosto odlišně než typy, které se vyráběly ještě za dob budování socialismu. Je to logické, pokrok se jen tak zastavit nedá. Díky tomu si tak můžete pořídit za poměrně hezké peníze televize, které nejenže disponují špičkovým obrazem, ale také velkou obrazovkou. Díky tomu můžeme sledovat filmy, seriály či dokumenty v takové kvalitě jako nikdy předtím. A super na tom vše je, že jsou rok od roku tyto televize cenově čím dál tím více dostupnější .
bílá obrazovka

Hlavní rozdíly

Naprostému laikovi se tak může zdát, že základními rozdíly mezi jednotlivými modely televizí tkví hlavně ve velikosti a kvality obrazu. Z části tomu tak opravdu je, ale není jediné kritérium, dle kterého se televizní přijímače vybírají. Mnoho zákazníků klade velký důraz také na to, aby se mohli skrze svou televizi připojit k internetu, což je funkce, která byla ještě před pár lety naprosté sci-fi. Dnes je to ale realita. Takzvané SMART přístroje toto zvládnou poměrně bez problémů, a i když jsou o něco dražší než jejich klasické alternativy, pořád se jedná o dostupné zboží, které si může koupit každý, kdo umí alespoň trochu šetřit.


About the author